Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Hrušovany
 
 

Obecný futbalový klub

Umiestnenie v tabuľke: www.ofk-hrusovany.futbalnet.sk

Futbalový klub Hrušovany vznikol v roku 1951,kedy bol zaregistrovaný. V tomto období sa futbal nehrával organizovane v súťažiach ale vždy na základe pozvania jedného z hrajúcich družstiev. Zápasy, ktoré sa hrali mali povahu priateľských stretnutí medzi susednými obcami z blízkeho okolia. Už o sedem rokov po vzniku futbalového klubu, v roku 1958, bola vykonaná registrácia klubu v Bratislave a prihlásenie futbalistov do oficiálnej súťaže. Klub niesol názov TJ Družstevník Hrušovany.

Napriek tomu, že klub hral oficiálnu súťaž od roku 1958, vybudovanie hracej plochy futbalového ihriska pri štátnej ceste I/64 sa podarilo až v roku 1971. Pri príležitosti slávnostného otvorenia nového futbalového ihriska sa tu uskutočnil prvý majstrovský zápas, v ktorom sa stretol domáci tím s futbalistami z Hajnej Novej Vsi. Tento zápas skončil nerozhodne 2 : 2.

Od svojho vzniku má futbalový klub Hrušovany za sebou bohatú históriu, počas ktorej sa vňom vystriedalo veľa funkcionárov, predsedov, trénerov ale i hráčov. Celkovo je možné povedať, že futbalový klub Hrušovany je klubom, ktorý vychoval mnoho dobrých futbalistov, ktorí hrávali i v najvyšších súťažiach republiky.

Vrcholom futbalu v Hrušovanoch boli deväťdesiate roky minulého storočia, kedy Hrušovany bojovali o postup do III. ligy.

 

 


 


Úvodná stránka