Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Hrušovany
 
 

Anton Žovic

Anton ŽovicMgr. Anton Žovic sa narodil 7. júla 1986 v Topoľčanoch rodičom Ing. Antonovi Žovicovi a Kataríne rod. Zubčákovej. Otec pracuje ako zootechnik v PD Preseľany, matka ako zdravotná sestra u obvodného lekára v Topoľčanoch. Je najstarší zo štyroch detí, má dvoch bratov a jednu sestru. Svoje detstvo prežil v Hrušovanoch, kde aj navštevoval 1. až 4. ročník základnej školy. Druhý stupeň, ročníky 5. až 9. navštevoval v Preseľanoch. Po základných štúdiách absolvoval Gymnázium Jána Bosca v Šaštíne - Strážoch.

V roku 2005 nastúpil na teologické štúdiá. Prvé tri roky absolvoval v seminári v Bratislave, ako bohoslovec bratislavsko - trnavskej arcidiecézy. Keďže v roku 2008 došlo k rozdeleniu diecéz a jeho rodná farnosť spadla pod nitriansku diecézu, posledné tri roky absolvoval v nitrianskom seminári už ako bohoslovec nitrianskej diecézy. Po ukončení teologických štúdií prijal 11. júna 2011 v Katedrále sv. Emeráma v Nitre z rúk Otca biskupa Mons. Viliama Judáka kňazské svätenie.

Jeho prvé kaplánske miesto po vysviacke bolo v Trenčíne na Juhu, odkiaľ bol preložený za kaplána na pútnické miesto do Topoľčianok pri Zlatých Moravciach, odkiaľ prišiel za kaplána do Hornej Súče. Od júla 2015 pôsobí Anton Žovic ako kaplán v Nových Zámkoch.


 


Úvodná stránka